2016 оны 12 сарын 27

2016 оны төрийн их баяр наадам

Азарга 177 морьд уралдсан

Эзэн Морь Уяач
1
Монгол улсын алдарт уяач
Түдэндорж Болдбаатар
ХЭ-Мөрөн сум
Халиун
Аймгийн алдарт уяач
Эзэнмөнх Мөнх-Эрдэнэ
СҮ-Эрдэнэцагаан сум
2
Монгол улсын алдарт уяач
Даваахүү Баянбат
ТӨ-Баянцагаан сум
Наран хонгор
Монгол улсын алдарт уяач
Даваахүү Баянбат
ТӨ-Баянцагаан сум
3
Монгол улсын тод манлай уяач
Дашзэвэг Дагвадорж
ЗА-Яруу сум
Шөвгөр зээрд
Аймгийн алдарт уяач
Сантүндэв Хэрлэн
ТӨ-Сэргэлэн сум
4
Монгол улсын тод манлай уяач
Дашзэвэг Дагвадорж
ЗА-Яруу сум
Яруу хээр
Аймгийн алдарт уяач
Сантүндэв Хэрлэн
ТӨ-Сэргэлэн сум
5
Аймгийн алдарт уяач
Дэнзэн Энхтөр
ХӨ-Их - Уул сум
Хул
Аймгийн алдарт уяач
Бямбадорж Пүрэвдорж
ХӨ-Их - Уул сум

Их нас 372 морьд уралдсан

Эзэн Морь Уяач
1
Аймгийн алдарт уяач
Бадрал Энхбаатар
ӨВ-Тарагт сум
Хонгор халзан
Аймгийн алдарт уяач
Бадрал Энхбаатар
ӨВ-Тарагт сум
2
Монгол улсын манлай уяач
Дайдийхүү Баяраа
ЗА-Дөрвөлжин сум
Хүрэн
Монгол улсын тод манлай уяач
Дашцэрэн Одгэрэл
ТӨ-Баянцогт сум
3

Мөнхбат Даваажаргал
ТӨ-Эрдэнэсант сум
Зээрд
Монгол улсын манлай уяач
Онон Батбилэг
ТӨ-Сэргэлэн сум
4
Монгол улсын тод манлай уяач
Цэрэн Хэнмэдэх
ТӨ-Сэргэлэн сум
Хонгор халзан
Монгол улсын манлай уяач
Онон Батбилэг
ТӨ-Сэргэлэн сум
5
Аймгийн алдарт уяач
Нанзаддорж Мөнхбаясгалан
ЗА-Цэцэн - Уул сум
Хүрэн
Монгол улсын алдарт уяач
Хүрэл Барсүрэн
УВ-Зүүнхангай сум

Соёолон 239 морьд уралдсан

Эзэн Морь Уяач
1
Аймгийн алдарт уяач
Долгорсүрэн Дагвадорж
ӨВ-Хужирт сум
Бор
Монгол улсын тод манлай уяач
Дашцэрэн Одгэрэл
ТӨ-Баянцогт сум
2
Монгол улсын алдарт уяач
Өлзийхутаг Пүрэвбаатар
АР-Төвшрүүлэх сум
Загал
Монгол улсын манлай уяач
Онон Батбилэг
ТӨ-Сэргэлэн сум
3
Аймгийн алдарт уяач
Самдан Дамбажав
ТӨ-Алтанбулаг сум
Хээр
Монгол улсын тод манлай уяач
Дашдорж Мөнхбат
ТӨ-Баянцогт сум
4
Аймгийн алдарт уяач
Дугаржав Ганзориг
ТӨ-Алтанбулаг сум
Хүрэн халзан
Аймгийн алдарт уяач
Батмөнх Батхүү
ТӨ-Алтанбулаг сум
5
Монгол улсын алдарт уяач
Лхагва Батмөнх
ГА-Бигэр сум
Хүрэн халзан
Монгол улсын алдарт уяач
Лхагва Батмөнх
ГА-Бигэр сум

Хязаалан 384 морьд уралдсан

Эзэн Морь Уяач
1
Аймгийн алдарт уяач
Баярсайхан Лхагва-Очир
ДУ-Хулд сум
Хүрэн
Аймгийн алдарт уяач
Баярсайхан Лхагва-Очир
ДУ-Хулд сум
2
Монгол улсын алдарт уяач
Төмөрбаатар Галбадрах
ЗА-Тосонцэнгэл сум
Бор
Аймгийн алдарт уяач
Мягмарсүрэн Алтан-Очир
УБ-Хан - Уул дүүрэг
3
Аймгийн алдарт уяач
Нэргүй Батжаргал
ДУ-Хулд сум
Шарга
Аймгийн алдарт уяач
Нэргүй Батжаргал
ДУ-Хулд сум
4
Аймгийн алдарт уяач
Цэнд Энхтайван
БХ-Баян Овоо сум
Хүрэн
Аймгийн алдарт уяач
Эрдэнэбат Баянзул
ТӨ-Сэргэлэн сум
5
Аймгийн алдарт уяач
Жамба Мөнхсүрэн
СҮ-Халзан сум
Хар
Аймгийн алдарт уяач
Жамба Мөнхсүрэн
СҮ-Халзан сум

Шүдлэн 372 морьд уралдсан

Эзэн Морь Уяач
1
Аймгийн алдарт уяач
Жаргалсайхан Уясах
АР-Их тамир сум
Бор халзан
Аймгийн алдарт уяач
Энхбат Дашчарив
АР-Их тамир сум
2
Аймгийн алдарт уяач
Цагдаа Нүүдэл
УВ-Малчин сум
Хонгор
Аймгийн алдарт уяач
Бэхбат Болорхуяг
ДО-Чойбалсан сум
3
Аймгийн алдарт уяач
Хүү Түмэнбаяр
ӨМ-Цогтцэций сум
Буурал
Аймгийн алдарт уяач
Чулуунбаатар Алтансүх
ДУ-Луус сум
4
Монгол улсын алдарт уяач
Цэдэв Гантөмөр
ХО-Алтай сум
Хонгор
Аймгийн алдарт уяач
Эрдэнэбат Баянзул
ТӨ-Сэргэлэн сум
5
Аймгийн алдарт уяач
Дэндэв Ганболд
БХ-Богд сум
Хонгор
Аймгийн алдарт уяач
Бүүвэймаам Сумъяа
БХ-Богд сум

Даага 212 морьд уралдсан

Эзэн Морь Уяач
1
Аймгийн алдарт уяач
Намжил Доноодой
ХЭ-Дархан сум
Хээр
Монгол улсын манлай уяач
Онон Батбилэг
ТӨ-Сэргэлэн сум
2
Аймгийн алдарт уяач
Начин Баасанжав
ХО-Цэцэг сум
Хээр
Монгол улсын алдарт уяач
Бат-Очир Цэндбаатар
ДО-Матад сум
3
Аймгийн алдарт уяач
Төмөрхүрээ Төрмөнх
СЭ-Баянгол сум
Хул
Монгол улсын алдарт уяач
Пунцагбалжир Энхмөнх
ТӨ-Баян сум
4
Аймгийн алдарт уяач
Төмөрхүрээ Төрмөнх
СЭ-Баянгол сум
Зээрд халзан
Аймгийн алдарт уяач
Энхтайван Ганболд
ТӨ-Сэргэлэн сум
5
Монгол улсын тод манлай уяач
Хадбаасан Бат-Эрдэнэ
ГА-Шарга сум
Бор халзан
Монгол улсын тод манлай уяач
Батхүрэл Бат-Өлзий
ХЭ-Дадал сум

Эрлийз дээд Тодорхойгүй морьд уралдсан

Эзэн Морь Уяач
1
Монгол улсын тод манлай уяач
Хадбаасан Бат-Эрдэнэ
ГА-Шарга сум
Халтар
Монгол улсын тод манлай уяач
Батхүрэл Бат-Өлзий
ХЭ-Дадал сум
2
Монгол улсын манлай уяач
Бат-Очир Энхболд
ЗА-Эрдэнэхайрхан сум
Хонгор
Монгол улсын манлай уяач
Түвдэн Батцоож
ХО-Дарви сум
3
Монгол улсын тод манлай уяач
Банзрагч Билэгдэмбэрэл
ТӨ-Лүн сум
Хээр
Монгол улсын тод манлай уяач
Банзрагч Билэгдэмбэрэл
ТӨ-Лүн сум
4
Монгол улсын манлай уяач
Сундуй Лувсанбалдан
ТӨ-Батсүмбэр сум
Халтар
Монгол улсын манлай уяач
Сундуй Лувсанбалдан
ТӨ-Батсүмбэр сум
5
Аймгийн алдарт уяач
Нацагдорж Ганболд
ӨВ-Баруунбаян - Улаан сум
Хул
Аймгийн алдарт уяач
Далантай Алтангэрэл
ӨВ-Баянгол сум

Эрлийз дунд Тодорхойгүй морьд уралдсан

Эзэн Морь Уяач
1
Аймгийн алдарт уяач
Шүхэрт Лхамсүрэн
СҮ-Эрдэнэцагаан сум
Бор
Нийслэлийн алдарт уяач
Ганбаатар Буянтогтох
УБ-Багахангай дүүрэг
2

Энхболд Анар
ТӨ-Баян сум
Хонгор
Аймгийн алдарт уяач
Пагамдулам Сүрэнжав
ТӨ-Сэргэлэн сум
3

Цог Чинбат
УБ-Сүхбаатар дүүрэг
Хамар цагаан хээр
Монгол улсын тод манлай уяач
Дашцэрэн Одгэрэл
ТӨ-Баянцогт сум
4
Монгол улсын алдарт уяач
Төмөрбаатар Галбадрах
ЗА-Тосонцэнгэл сум
Халтар
Аймгийн алдарт уяач
Мягмарсүрэн Алтан-Очир
УБ-Хан - Уул дүүрэг
5

Цэнд Мөнх-Оргил
СҮ-Халзан сум
Зээрд
Монгол улсын манлай уяач
Түвдэн Батцоож
ХО-Дарви сум

Эрлийз доод Тодорхойгүй морьд уралдсан

Эзэн Морь Уяач
1

Хасбазар Энхтайван
АР-Батцэнгэл сум
Зээрд халзан
Аймгийн алдарт уяач
Энхтайван Ганболд
ТӨ-Сэргэлэн сум
2
Аймгийн алдарт уяач
Алтангэрэл Батбаатар
БХ-Хүрээмарал сум
Бор
Монгол улсын манлай уяач
Түвдэн Батцоож
ХО-Дарви сум
3
Аймгийн алдарт уяач
Хүрэлбаатар Улам-Өрнөх
ТӨ-Бүрэн сум
Хүрэн халзан
Аймгийн алдарт уяач
Сашка Эрдэнэбат
ТӨ-Сэргэлэн сум
4
Аймгийн алдарт уяач
Түвшинжаргал Ган-Од
ЗА-Тэс сум
Халтар
Аймгийн алдарт уяач
Түвшинжаргал Ган-Од
ЗА-Тэс сум
5
Монгол улсын алдарт уяач
Төмөрбаатар Галбадрах
ЗА-Тосонцэнгэл сум
Хээр
Аймгийн алдарт уяач
Мягмарсүрэн Алтан-Очир
УБ-Хан - Уул дүүрэг
Сэтгэгдэл