2018 оны 06 сарын 05

Бүх цэргийн баяр наадам энэ сарын 9-ны бямба гарагт Алдар спорт хороонд болох билээ. Хүчний спорт хороодоос мандатаар бөхчүүд барилдана. Өмнө би та бүхэндээ 2017 он буюу өнгөрсөн жилийн бүх цэргийн наадмыг танилцуулсан бол одоо уржнангийн барилдааныг хүргэж байна. Баянхонгор аймгийн Заг сумын харьяат цэргийн начин Д.Цэрэнтогтох М.Бадарч арслантай үлдэж цэргийн арслан цол хүртсэн юм. 

Гурвын даваа

1.      Б.Ганхуяг а.х.а –С.Бямбадорж а.з

2.      Ш.Мөнгөнбаатар а.х.а –Б.Даваадалай с.з

3.      Д.Цэвэлсодном а.х.а –О.Бундхорол а.з

4.      Б.Эрдэнэхүү а.х.а –Б.Бадамдорж а.х

5.      Н.Жаргалбаяр а.х.а –С.Галданцогт а.н

6.      Ө.Сүхбат а.х.а –Б.Даваадорж а.н.н

7.      М.Бадарч а.а –С.Очирбат с.з

8.      Д.Анар а.а –Э.Сумъяабат с.з

9.      Д.Амаржаргал а.а –Н.Баярбаатар а.а

10.  Б.Серик а.а –Г.Шинэзориг а.з

11.  Б.Номиндалай а.а –Д.Цэрэнтогтох ц.н

12.  Л.Шинэбаатар а.а –Л.Цээсүрэн а.з

13.  Б.Баатарцол а.а –Т.Дүгэрдорж с.з

14.  Т.Пүрэвсүрэн а.а –Б.Лхагвадорж а.а

15.  Б.Бат-Өлзий а.а –Э.Баасанжав а.н

16.  Н.Золбоо а.а –О.Батжаргал а.н.н

17.  Н.Мустафа а.а –Б.Батдорж а.н.н

18.  Б.Бат-Эрдэнэ а.а –Э.Даваажаргал с.з

19.  Б.Батдорж а.а –Э.Баасандорж а.х

20.  Х.Оргилболд а.а –М.Даваасүрэн а.з

21.  Б.Мөнх-Эрдэнэ а.а –Б.Зоригтбаатар с.з

22.  Г.Ганням а.а –Т.Ядамсүрэн а.н.н

23.  Б.Бат-Орших а.а –Б.Энхсайхан а.х

24.  Ш.Пүрэвгарьд а.а –У.Береке а.х

25.  А.Давааням а.а –Х.Алтансүх а.з

26.  Б.Отгонбаатар а.а –Х.Гантулга а.а

27.  Д.Амарсайхан а.а –Н.Хүрэлсүх а.х

28.  Э.Ванданцэрэн а.а –М.Бэлгүдэй а.н.н

29.  Ц.Мөнхбаяр а.а –Д.Тамир а.а

30.  П.Батсүх а.а –Ж.Наранбаатар а.а

31.  Б.Чимэдвандан а.а –Б.Түмэндэмбэрэл а.з

32.  Ч.Эрдэнэсайхан а.з –Э.Энх-Амгалан а.х

Дөрвийн даваа

  1. А.х.а Б.Ганхуяг - С.з Э.Даваажаргал
  2. А.х.а Ш.Мөнгөнбаатар - С.з Т.Дүгэрдорж
  3. А.х.а Д.Цэвэлсодном - С.з Б.Зоригтбаатар
  4. А.х.а Б.Эрдэнэхүү - Ц.н Д.Цэрэнтогтох
  5. А.х.а Н.Жаргалбаяр - А.н Б.Батдорж
  6. А.х.а Ө.Сүхбат - А.н М.Бэлгүүтэй
  7. А.а М.Бадарч - А.х Н.Хүрэлсүх
  8. А.а Д.Анар - А.х Б.Энхсайхан
  9. А.а Д.Амаржаргал - А.з Б.Түмэндэмбэрэл
  10. А.а Б.Серик - А.з Ч.Эрдэнэсайхан
  11. А.а Л.Шинэбаатар - А.а Х.Гантулга
  12. А.а Т.Пүрэвсүрэн - А.а П.Батсүх
  13. А.а Б.Бат-өлзий - А.а Д.Тамир
  14. А.а Н.Золбоо - А.а А.Давааням
  15. А.а Б.Батдорж - А.а Ш.Пүрэвгарьд
  16. А.а Х.Оргилболд - А.а Г.Ганням

Тавын даваа

  1. А.х.а Б.Ганхуяг - Ц.н Д.Цэрэнтогтох
  2. А.х.а Ш.Мөнгөнбаатар - А.а П.Батсүх
  3. А.х.а Н.Жаргалбаяр - А.а Х.Оргилболд
  4. А.х.а Ө.Сүхбат - С.з Б.Зоригтбаатар
  5. А.а М.Бадарч - А.з Ч.Эрдэнэсайхан
  6. А.а Д.Анар - А.а Л.Шинэбаатар
  7. А.а Д.Амаржаргал - А.а Ш.Пүрэвгарьд
  8. А.а Б.Бат-өлзий - А.а Н.Золбоо

Зургаагийн даваа

  1. А.х.а Ш.Мөнгөнбаатар - А.а Л.Шинэбаатар
  2. А.х.а Н.Жаргалбаяр - Ц.н Д.Цэрэнтогтох
  3. А.а М.Бадарч - С.з Б.Зоригтбаатар
  4. А.а Б.Бат-өлзий - А.а Ш.Пүрэвгарьд

Долоогийн даваа

  1. А.х.а Ш.Мөнгөнбаатар - Ц.н Д.Цэрэнтогтох
  2. А.а М.Бадарч - А.а Б.Бат-өлзий

Наймын даваа

1. А.а М.Бадарч - Ц.н Д.Цэрэнтогтох

Сэтгэгдэл